Eski Okulumuz

ESKİ OKUL MÜDÜRLERİMİZ

Saadettin AKAGönül AYTEKİNSelahattin MENTEŞKadir AYBER

                Saadettin AKA            Gönül AYTEKİN            Selahattin MENTEŞ               Kadir AYBER

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Okulumuz ilk defa 1946 yılında İşletme Otelinin bir odasında tedrisata başladı. Burada 3 yıl tedrisat yapıldıktan sonra Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Ortaokul ve İlköğretim Müdürlüğü, kullanılan binaya taşındı. Burada iki yıl tedrisat yapıldı.

    1951 yılında Emin Dudanlıoğlu’nun teşebbüsü iki eski bina ortaokul açılması için terk edilip bugünkü okulun alt katının yarı kısmı dört dershane ve bir öğretmenler odası olmak üzere 1951-1952 yılında tedrisata başlandı.

    Yeni okula Tatvan da ilk defa okul açarak tedrisata başlayan öğretmen Zeynettin ULUER ‘in soyadını almak üzere ULUER İLKOKULU denildi.

    İlçenin gelişmesi ve öğrenci sayısının sürekli artması dolayısıyla mevcut bina ihtiyaca kafi gelmediğinden marif memuru Ekrem Bayındır ve Van Gölü İşletme Müdürü Hayrettim Başoğlu’nun gayretleri ile okulun zemin katına bir ilave yaptırmıştır. Böylece 8 derslik bir müdür odası ve bir öğretmenler odası olan okulda tedrisata devam edildi.

    1959 yılına kadar kullanılan bina yine ihtiyaca cevap vermeme durumu gelmiştir. Beslenme eğitimin başlamasıyla marif memuru Faruk Giray zamanında 3 odalı bir beslenme deposu yaptırılmıştır.

    1961 yılında ihale yoluyla okulun ikinci katının yapılmasına başlanmış 1964 yılında tamamlanmış okul WC’si yeniden yapılmış, okul bahçesine ihata duvarı çekilmiştir. Şube ve öğretmen sayısının artmasıyla 1972-1973 yılında bir müdür yardımcısı kadrosu verildi.

    Okulumuz 15.02.1999 yılında yenisi yapılmak üzere yıkılmış, aynı yıl yeni bina 06.12.1999 yılında inşaatı tamamlanmıştır. Yeni binada müdür odası, müdür yardımcıları odası, memur odası, hizmetli odası, 18 deslik, 2 fen bilgisi laboratuar, 2 kantin, kütüphane, iş eğitimi atölyesi, teknoloji odası, bilgisayar laboratuarı, müzik dersliği,  rehberlik odası, 7 WC, konferans salonu, beden eğitimi salonu, okul aile birliği ve koruma derneği konferans odası, arşiv, resim atölyesi, sığınak, ana sınıfı ve depo bulunmakta, 1350 kayıtlı öğrencisiyle eğitimini sürdürmektedir.